Důvody, proč dynamické QR kódy válcují v oblíbenosti jakoukoliv konkurenci

Čárové kódy jsou oblíbené nejen pro svůj vzhled, ale především pro svůj praktický význam. Umožňují nám jednoznačně identifikovat různé výrobky, produkty nebo také zásilky. Mimoto mohou obsahovat také různá jiná data.

Mezi současnými čárovými kódy je ale jeden, který by se dost neskromně mohl nazývat přímo králem čárových kódů. A přesně takovým případem je dynamický QR kód. Klasické dynamické QR kódy jsou extrémně oblíbené, a my vám řekneme, proč to tak je.

Jsou dostupné také zdarma

Pro společnosti, které potřebují QR kódy k identifikaci svých výrobků nebo dokonce citlivých dat jako jsou platební příkazy, jsou pochopitelně vhodné jiné mechanismy. U nich pak generátor QR kódu produkuje mnohem sofistikovanější kód.

Pro běžné užívání, jako je třeba odesílání různých dat nebo odkazů na zobrazení daných míst na internetu, jsou QR kódy geniální už jenom kvůli tomu, že jsou volně dostupné. Přitom není problém ani jejich trvanlivost nebo dostupnost, firmy neužívají volné generátory jen proto, že je zde absence účinného kódování.

Jeden kód, ale spousta obsahu

Další velkou výhodou je fakt, že v rámci jednoho jediného kódu můžete pracovat s neuvěřitelným množstvím obsahu. Podstatou, kterou mají dynamické QR kódy je fakt, že fungují jako odkaz nebo jako přímý nosič dat. Můžete například uveřejnit pod QR kódem denní menu v restauraci. Lidé si neustále budou načítat ten stejný nezměněný QR kód, ale na místě, kam odkazuje, se budou data měnit podle aktuální nabídky, kterou právě ve vaší restauraci nabízíte.

Designové možnosti QR kódů

QR kódy mimo jiné nabízejí možnost celé řady úprav a editací. Už jenom samotná základní varianta každého kódu se dá měnit co do velikosti, tvarů nebo také základních barev. Oproti tomu běžný čárový kód má striktně určeno, jak musí vypadat, aby byla zaručena jeho dobrá čitelnost. Pokud se podíváme na svět QR kódů, tak z nich lze udělat doslova mistrovské dílo. Kolikrát je přitom odkaz ukrytý v samotném kódu i součástí komplexního obrázku a sladěný s firemní identitou.