Tři autoři, kteří se dokázali z chudoby dostat na absolutní výsluní

Umělecká dráha nikdy nebyla zrovna tou nejjednodušší a nejčistší cestou k tomu, jak se uživit. To historicky poznala naprostá většina spisovatelů, o kterých se dnes učíme, ale svoji kůži to pocítili i mnozí autoři současné doby.

Kniha se zkrátka nerodí přes noc, a navíc mnohdy může být probléme s pochopením z mnoha důvodů. Proto se tak někteří autoři, kteří dnes patří mezi ohromné legendy, nemohly dostat do přízně nakladatelství. A mnohdy vás překvapí, kteří to mohou být!

Rowlingová na pokraji chudoby

První příběh z databáze spisovatelů určitě budete dobře znát, protože byl zásadně probíraný před mnoha lety. Autorka slavné ságy Harryho Pottera se s kompletním dílem dlouhou dobu potácela na pokraji absolutní chudoby a žádala jedno nakladatelství za druhým o zveřejnění. Rozhodně se ji ale nedostávalo dostatečné pozornosti.

Až po mnoha pokusech ji poslechlo nakladatelství Bloomsbury Childern´s Books, které nakonec příběhy brýlatého chlapce otisklo. A světe div se, konec tohoto příběhu už známe. Gigantická sláva nejen v knižním průmyslu, ale také na filmovém plátně.

Když psaní knih trvá moc dlouho

U některých autorů bychom ale mohli říct s velkou nadsázkou, že by si mohli za svoji chudobu i sami. Příkladem může být samotný R. R. Martin, který je autorem ságy známé jako Hry o Trůny. V první knize „Píseň ledu a ohně“ dokázal upoutat fanoušky způsobem, jako málokdo. Jenže databáze knih na další přírůstky čekala opravdu dlouho a dodnes fanoušci jen marně vyhlížejí ukončení příběhu, který už HBO samo dokázalo završit.

Otec nejslavnějších pověstí z Polska

U všech zmíněných autorů ale bylo společné to, že se poměrně rychle proslavili také díky inscenacím z filmového plátna, či videoherního průmyslu. Nutno říct, že i třetí autor to dokázal, jen tato sláva přišla podstatně později.

Andrzej Sapkowski je rozhodně velice známý nejen z knižní databáze, ale také z velkolepého zpracování od Netflixu, či z kvalitních her od CD Red. Bavíme se o příběhu Zaklínače, mutanta v drsném středověkém světě, kde zažívá nepředstavitelná dobrodružství.