Jak začít s kryptoměnami

hcete-li začít s kryptoměnou, budete si muset vybrat brokera nebo kryptoburzu. Burza je online platforma, kde můžete obchodovat s kryptoměnami. Brokeři používají rozhraní, která komunikují s burzami. 

Burza vám umožňuje obchodovat bez třetí strany. Pokud se rozhodnete použít burzu, budete muset najít kupce pro svou kryptoměnu. To za vás může udělat makléř. Zde jsou kroky, jak začít obchodovat s kryptoměnami. 

1. Vytvořte a financovejte svůj účet.

Když jste si vybrali brokera nebo burzu, dalším krokem je otevření účtu. Budete chtít mít poblíž nějakou formu identifikace, protože to některé platformy vyžadují. Jakmile ověříte svou identitu, můžete svůj účet financovat. V závislosti na vaší metodě financování možná budete muset počkat několik dní, než se to vymaže do vašeho kryptoúčtu.

2. Kupte si kryptoměnu.

Svůj první nákup kryptoměny můžete provést, když je váš účet nastaven a ověřen. Najdete mnoho možností. Můžete si koupit tolik nebo tak málo, kolik chcete. Když si vyberete ten, se kterým chcete začít, budete muset zadat symbol tickeru a částku, kterou chcete koupit. Některé z více obchodovaných kryptoměn a jejich symbolů jsou:

  • bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • dogecoin (DOGE)
  • Tether (USDT)
  • USD mince (USDC)
  • Uniswap (UNI)

3. Vyberte způsob ukládání.

Nejčastěji budete kryptoměnu ukládat do peněženky. Když nakupujete od brokera, nemusíte mít možnost, jak ukládat své kryptoměny. Při nákupu přes burzu si však můžete vybrat mezi teplou nebo studenou peněženkou.

Horké peněženky

Hot wallet nabízí online úložiště, ke kterému máte přístup z počítače, telefonu nebo tabletu. Hot peněženka má bezpečnostní riziko, protože je uložena na internetu a je náchylnější ke kybernetickým útokům. 

Chladné peněženky

Studená peněženka se nepřipojí k internetu. Svou kryptoměnu můžete uložit na externí disk, jako je USB zařízení. Obdržíte kód klíče, který si uchováte na bezpečném místě. Pokud ztratíte kód klíče, můžete přijít o svou kryptoměnu.